Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie

Zespoły wokalne

Czcionka:

zespół wokalny Echo Korfantowa działający przy MDK w Korfantowie do roku 2020

Zespół Echo Korfantowa, któr tworzyli emeryci i renciści z gminy Korfantów, powstał w 2001 r. Założycielką zespołu była Maria Piechnik. Nastepnie opiekę nad grupą przejęła Danuta Rosek. Zespół  brał czynny udział w wielu imprezach organizowanych przez M-GOKSiR w Korfantowie, prezentując się także podczas różnych przeglądów i festiwali m.in. podczas festiwalu folklorystycznego w Gogolinie, Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Olszance, Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych w Opolu i wiele innych. W repertuarze zespołu znajdowały się pieśni i przyśpiewki biesiadne, kolędy, pieśni patriotyczne i inne. Zespół był parokrotnie wyróżniany za całokształt swej działalności.

 

zespół wokalny Koła Gospodyń Wiejskich z Puszyny "Kwiat Lotosu"

Zespół powstał w 2008 r. z inicjatywy Pani Danuty Kmiecik obecnego opiekuna grupy. Pieczę nad formacją objął Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie. Repertuar grupy jest bardzo bogaty i różnorodny, gdyż znajdują się w nim zarówno pieśni biesiadne, okolicznościowe, jak i religijne czy patriotyczne. "Kwiat Lotosu" koncertował na wielu scenach Opolszczyzny, a także poza granicami naszego kraju głównie w Czechach, godnie reprezentując gminę Korfantów na wielu przeglądach i festiwalach artystycznych.

zespół wokalny "Włodarzanki"
Zespół powstał w 2013 r. wraz z założeniem Koła Gospodyń Wiejskich we Włodarach. Pieczę nad grupą objął korfantowski Dom Kultury. W repertuarze grupy znajdują się pieśni patriotyczne, biesiadne, a także religijne. W swojej działalności zespół chętnie bierze udział w licznych wydarzeniach środowiskowych i regionalnych.

zespół wokalny "Ścinawskie Koniczynki"
Zespół swoją przygodę ze śpiewem rozpoczął w 2015 r., a jego nazwa wywodzi się od herbu Ścinawy Małej. Formacja składa się z śpiewających i gotujących kobiet, które czynnie działają także w Kole Gospodyń Wiejskich. Zespół reprezentuje gminę Korfantów na licznych przeglądach i festiwalach na szczeblu lokalnym, powiatowym i wojewódzkim.
 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny