Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie

Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka

Utworzono dnia 06.06.2024
Czcionka:

W sobotę, 1 czerwca, młodzież i dzieci z Gminy Korfantów oraz gmin ościennych wzięły udział w zorganizowanym przez Koło Wędkarskie w Korfantowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie oraz właścicieli Łowiska „Judyta” w Korfantowie Pikniku Wędkarskim z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Piknik odbył się pod patronatem Burmistrza Korfantowa. Uczestnicy świętowali Dzień Dziecka, biorąc udział w wydarzeniu wraz z całymi rodzinami. Mimo niepewnej pogody, w pikniku na Łowisku Judyta w Korfantowie uczestniczyło ponad 80 dzieci.

Piknik oficjalnie o godz. 13.30. otworzyli Pani Ewa Szczepańska – Kręcidło – Dyrektor MGOKSiR w Korfantowie, oraz Pan Błażej Kowalski – Prezes Koła Wędkarskiego w Korfantowie. Wszyscy zebrani zostali poinformowani o harmonogramie imprezy oraz o zasadach wędkowania. Uczestnicy wraz z opiekunami mogli wędkować na specjalnie do tego celu wyznaczonym brzegu przez cały Piknik. Była to grupa dzieci do 12 roku życia.  Zawody natomiast były zorganizowane dla najstarszej grupy uczestników tj. 12 – 14 lat. W rywalizacji zaplanowanej na godzinę 15.00 wzięło udział 18 osób.

Podczas wydarzenia organizatorzy przygotowali dla uczestników różne atrakcje. Prelekcję nt. bezpieczeństwa nad wodą przeprowadził funkcjonariusz Komendy Policji w Korfantowie, st. sierżant Marcin Dyk. Pokazy przygotowała również, jak zawsze świetnie przygotowana jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Korfantowie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz przygotowywania zanęt wędkarskich, przeprowadzony przez Spławikowego Mistrza Okręgu oraz uczestnika Mistrzostw Polski kol. Bogdana Przystawskiego. Podczas trwania pikniku dzieci mogły skorzystać z dwóch dmuchańców, popcornu, lodów. Wszystkie atrakcje dla uczestników były darmowe.

W trakcie zaplanowanego na godz. 17.00 grilla, prognozy portali pogodowych, które zapowiadały deszcze i burze tym razem się sprawdziły. Zaplanowana na godzinę 17.30 dekoracja wręczania upominków dla uprzednio zapisanych dzieci z przyczyn oczywistych nie mogła się odbyć. Część uczestników w celu uniknięcia przemoczenia najmłodszych adeptów wędkarstwa wcześniej udała się do domów. Paczki były wydawane w pośpiechu, przy coraz silniej padającym deszczu. Dzieci, które nie otrzymały upominków i medali będą mogły się zgłosić po odbiór do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

W imieniu Zarządu Koła Wędkarskiego w Korfantowie chciałbym podziękować wszystkim sponsorom bez, których Piknik by się nie odbył, a na pewno nie w takiej formie. Dziękuję współorganizatorom tj. Miejsko - Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie oraz Państwu Ewie i Pawłowi Guźla, właścicielom łowiska „Judyta” na którym wydarzenie się odbyło. Dziękuję za trud i zaangażowanie jaki Pani Ewa i Pan Paweł włożyli w zorganizowanie Pikniku, który sprawił radość dla najmłodszych. 

Sponsorzy Pikniku Wędkarskiego:

 1. Koło Wędkarskie w Korfantowie
 2. Państwo Ewa i Paweł Guźla – właściciele łowiska Judyta w Korfantowie
 3. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie
 4. Pan Janusz Wójcik – Burmistrz Korfantowa
 5. Sklep Wędkarski „Sandacz” z Nysy
 6. Sklep Wielobranżowy BELLA Izabela Kowalska z Korfantowa
 7. Radni Rady Miejskiej w Korfantowie
 8. Pan Grzegorz Błaszczuk – firma Schodek z Korfantowa
 9. Pan Marcin Kobylański – firma KM Cars z Korfantowa
 10. Pani Bogusława Huzar – Sklep Upominek z Korfantowa
 11. Pan Artur Kubica - Zakład Przetwórstwa Mięsnego z Korfantowa
 12. Państwo Urszula, Ryszard Szymańscy – Piekarnia PPHU Szymański z Korfantowa

oprac. Błażej Kowalski - Prezes Koła Wędkarskiego w Korfantowie

 

fotoreportaż z wydarzenia

Utworzono dnia 06.06.2024, 09:47

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4

W poprzednim tygodniu: 32

W tym miesiącu: 53

W poprzednim miesiącu: 72

Wszystkich: 51184